Prestatie

Prestaties van het 4e kwartaal van 2025

Prestatie

Prestaties van het 4e kwartaal van 2025

Bekijk de prestaties van de portefeuille van oktober tot eind december 2025. Wat betreft de financiële prestatie is de jaarlijkse audit van de jaarrekening van 2025 is momenteel nog lopende. De cijfers zijn daarom nog niet definitief goedgekeurd door de raad van bestuur van Alterfin. De financiële resultaten van 2025 zullen vanaf midden april beschikbaar zijn, samen met alle documenten met betrekking tot de algemene vergadering.

Op het einde van het laatste kwartaal van 2025 bedroeg de investeringsporteleuille onder beheer en advies van Alterfin 143,6 miljoen Amerikaanse dollar, goed voor ongeveer 122 miljoen euro. Uitgedrukt in dollar groeide de portefeuille met 3,7% op jaarbasis. In euro daalde het bedrag, als gevolg van de appreciatie van de Europese munt.

Deze evolutie is vooral te verklaren door het sterke investeringsmomentum in duurzame familiale landbouw en door de concentratie van hernieuwingen in microfinanciering aan het einde van het jaar.

  • In de landbouw lagen de uitbetalingen hoger dan de terugbetalingen, door de seizoensgebondenheid van de cacao- en koffiewaardeketens.
  • In microfinanciering kende de portefeuille een groei, ondanks een hoog niveau aan terugbetalingen aan het begin van het jaar, verbonden aan eerdere kredietcycli.

In het algemeen bleef de kwaliteit van de portefeuille stabiel.

Het gecombineerde percentage van leningen met meer dan 30 dagen betalingsachterstand, geherstructureerde leningen en afgeboekte leningen bedroeg 10,6%, een lichte verbetering ten opzichte van vorig jaar. De meeste investeringen blijven geconcentreerd bij partners met een laag tot gemiddeld risicoprofiel, zowel in de landbouw als in microfinanciering.

Onze portefeuille in een notendop – op 31/12/2025

No items found.

TestimonialS

No items found.
No items found.

FAQ title

FAQ description

No items found.

Meer updates van Alterfin

Impact study

COOPAFSI

De koffieteelt in het noorden van Peru brengt de nodige uitdagingen met zich mee – van prijsschommelingen en risico's voor de oogstkwaliteit tot een onregelmatige cashflow – maar biedt tegelijkertijd volop kansen voor telers die kunnen rekenen op een stabiel inkomen en de juiste begeleiding.

Nieuws

Is financiering echt een hefboom voor waardigheid?

Tijdens onze laatste algemene vergadering organiseerden we een panel over dit thema met Lore Vandewalle, professor aan KU Leuven, Simon Ziba en Josh Olson van VisionFund, partner van Alterfin, en Caterina Giordano, Chief Impact Officer bij Alterfin.

Prestatie

Prestaties van het 1e kwartaal 2026

Ontdek de resultaten van onze portefeuille voor het eerste kwartaal van 2026; van januari tot en met maart.

Heb je niet gevonden wat je zocht?

Lees onze Veelgestelde vragen of neem contact met ons op.